Yabancıların İngilizce Derslerinde İngilizce Öğrenmesini Zorlaştıran 5 Şey var ve buna rağmen bunu bile bile dünyada bir milyar insan İngilizce öğrenmek için uğraşır.

YABANCILARIN İNGİLİZCE DERSLERİNDE İNGİLİZCE ÖĞRENMESİNİ ZORLAŞTIRAN 5 ŞEY HAKKINDA

Yabancıların İngilizce Derslerinde İngilizce Öğrenmesini Zorlaştıran 5 Şey Hakkında Bilgi

1 –  İngilizce Dersleri ( Birebir verilen Özel İngilizce Dersleri )
2 –  İngilizce Dersleri ( 4 öğrenciden kurulan gruplarla  İngilizce Dersleri )

Yabancıların İngilizce Derslerinde İngilizce Öğrenmesini Zorlaştıran 5 Şey var ve buna rağmen bunu bile bile dünyada bir milyar insan İngilizce öğrenmek için İngilizce dersleri alıyor, ama Yabancıların İngilizce Derslerinde İngilizce Öğrenmesini Zorlaştıran 5 Şeyin var olması durumu değiştirmiyor insanlar hala İngilizce öğreniyor ve çoğu Yabancıların İngilizce Derslerinde İngilizce Öğrenmesini Zorlaştıran 5 Şey ile  yani aynı şeylerle mücadele ediyor. 12 yıllık ESL (İkinci Dil Olarak İngilizce) dersinde, Yabancıların İngilizce Derslerinde İngilizce Öğrenmesini Zorlaştıran 5 Şey kapsamında yabancıların yaptığı yanlışlar ile anadili konuşanların yaptığı mücadeleler arasında Yabancıların İngilizce Derslerinde İngilizce Öğrenmesini Zorlaştıran 5 Şeyde çok az bir örtüşme olduğunun farkına varınca şaşırdım. İngilizce öğrenenler nadiren karıştırırlar / oradalar / kendileri ya da siz / sizler ve kesinlikle apostrophes ile benden daha az sorun yaşarlar. İngilizce hecelemenin tahmin edilemezliği hem öğrenciler hem de ana dilini konuşan kişiler için zordur, ancak yabancı için, ana dilini konuşanlar için en zor ve zorluğunun kanıtı olmayan bir dildir. İşte Yabancıların İngilizce Derslerinde İngilizce Öğrenmesini Zorlaştıran 5 Şey yani İngilizcenin en büyük bataklıklarından beşi.

1. HER GÜN, HERHANGİ BİR ŞEY YAPMAYAN ÇALIŞIR

Sabahları neler yaptığınızı nasıl tarif edersiniz? Bunun gibi bir şey bekliyorum: “Alarmım çaldığında, kalktım, pijamalarımı çıkardım, kıyafetlerimi giydim ve çalışmaya başladım.”

Bu liste basit gözüküyor, Yabancıların İngilizce Derslerinde İngilizce Öğrenmesini Zorlaştıran 5 Şeyden , ancak İngilizce‘deki en sinir bozucu kafa karıştırıcı yapılardan biriyle dolu: korkunç cümlecik fiil — bir veya iki edat tarafından takip edilen fiiller. Bu cümlenin anahtar kelimeleri İngilizce derslerinde dünyadaki yabancı dil olarak İngilizce öğrenen milyonlarca insan için bir  anlam ifade etmiyor. Ve gelince seti ve kapalı , bu kelimelerin hiçbiri gerçekten onlar bir aradayken yeryüzünde ne anlama geldiğini kimse anlayamaz.  Bu yüzden, Yabancıların İngilizce Derslerinde İngilizce Öğrenmesini Zorlaştıran 5 Şey kapsamında onlar hakkında düşünmek hiç değilse bir anlam ifade eder ( mi) ?

Binlerce cümle fiili var, kelimenin tam anlamıyla onlar için özel sözlükleri doldurmaya yetecek kadar. Daha da kötüsü , bu yapılamaz yapıların herhangi birinin birkaç anlamı olabilir.Yabancıların İngilizce Derslerinde İngilizce Öğrenmesini Zorlaştıran 5 Şeyden biri “Kaldırmak” için kaç tanım düşünebilirsiniz?

2.  GELECEĞİ ÇOK FAZLA KONUŞMA

Yabancıların İngilizce Derslerinde İngilizce Öğrenmesini Zorlaştıran 5 Şey için bundan sonra ne yapacağımız hakkında konuşmak söz konusu olduğunda, İngilizce işleri olabildiğince kafa karıştırıcı hale getiriyor. Geleceğimizi ifade etmek için sekiz (veya yarın yağmura bağlı gibi) gibi ifadeleri saymanıza bağlı olarak, farklı gramer yapılarına sahibiz . Yabancıların İngilizce Derslerinde İngilizce Öğrenmesini Zorlaştıran 5  Şeyden biri Genellikle başka bir yerel konuşmacının otomatik olarak seçtiği son derece ince alt metinleri aktarmassıdır..

Mesela, bu akşam akşam yemeği için planlarınızı soruyorum ve “ Eve giderken pizza alacağım ” diyorsunuz . Bunu kendiliğinden yapmaya karar verdiğinizi biliyorum. Oysa eğer pizza alacağınızı söylerseniz , önceden düşündüğünüzü anlıyorum. Ve “ Pizza alıyorum ” derseniz, bu geceki planın bir parçası olarak zihninizde sabit olduğunu biliyorum, hatta belki restoran rezervasyonu bile yaptınız. Ya da geçmişte gelecek olarak bilinen bir yapı olan “pizza almaya gidecektim ” diyebilirsiniz, bu da fikrinizi değiştirmeye açık olduğunuzu gösterir.