yökdil nedir

YÖKDİL nedir dendiğinde yanıt şu olur. Yüksek öğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) sınavına girecek olan katılımcıların kendi dallarındaki (fen ve mühendislik, sosyal ve beşeri bilimler, sağlık) dil   ve dili kullanma niteliklerini tespit etmeye yönelik olarak organize edilen bir yabancı dil sınavıdır. YÖKDİL Sınavı, Yüksek öğretim Kurulu Başkanlığının organizasyonu ile  Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi arasında gerçekleştirilen işbirliği ile tertip edilir.

YÖKDİL ve YDS ya da e-YDS arasındaki en önemli  fark nedir?

YÖKDİL ve YDS- e-YDS arasındaki en önemli fark; YÖKDİL‘de öğrencilerin kendi alanlarına yönelik soruların bulunmasıdır. YÖKDİL, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri sahalarında Almanca, Arapça,Fransızca ve İngilizce dillerinde icra edilmektedir.

YÖKDİL’e Kimler Başvurabilir?

YÖKDİL sınavına, yüksek öğretim kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına müracaat eden  adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar başvurabilir.

YDS AKADEMİK EĞİTİM’DE “YÖKDİL” Programı Kimler İçindir?

  • Yüksek öğretim kurumlarında yüksek lisans (lisansüstü) eğitimi almayı düşünenler,
  • Doktora eğitimi almak isteyenler,
  • Doçentlik unvanı alacak katılımcılar,
  • Üniversitelerce akademik yükselme bazında  kendilerinden dil yeterliği istenenler,
  • Akademik kariyer alanında dil engeli olmadan ilerlemek arzusunda olanlar,
  • Kısaca “ YÖKDİL için en iyi eğitim imkanına sahip olmak isteyenlere ve ” tüm üniversite öğrencileri ve akademisyenler,
  • Ve elbette ki YDS AKADEMİK EĞİTİM farkını ve tecrübesini yaşamak isteyenler…

YÖKDİL programlarıyla siz de alanınıza özgü YÖKDİL sınavına hazırlanın, gerekli puanı kısa sürede alın, akademik kariyer yolcuğunda engellerden birini aşın!

YDS AKADEMİK EĞİTİM  tüm İngilizce sınavlarda olduğu gibi YÖKDİL sınavı için de hem yüz yüze eğitimleriyle, hem toplu grup  yanınızda. Sağlık BilimleriSosyal Bilimler ve Fen Bilimleri alanları için ayrı ayrı hazırladığımız ÖZEL YÖKDİL programları ile bu eğitimi almak isteyen tüm öğrencilere hedefi sadece öğrenci memnuniyeti olan gerek birebir özel gerekse seviyeleri alabildiğine bir birine denk olan 4 öğrenciden oluşturulan gruplarla dersler verilir.

YDS AKADEMİK EĞİTİM   “YÖKDİL” Grupları Neye Göre Oluşturulur?

YDS AKADEMİK EĞİTİM ’de YÖKDİL grupları Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri ve Fen Bilimleri şeklinde alana özgü ayrı gruplar halinde düzenlendiği gibi karma gruplar da oluşturulabilmektedir.

Bunun yanında, İngilizce seviyesi direk olarak YÖKDİL hazırlığına başlamak için yeterli olan katılımcılar  sınava hazırlık kurslarına özel yada grup şeklinde yönlendirilirken yeterli altyapıya sahip olmayan öğrencilerimize yönelik ön hazırlıklı YÖKDİL hazırlık  kursları tertiplenir.

Gruplarımızın hepsinde YÖKDİL için gerekli olan konular ayrıntılı bir  biçimde incelenir, testler çözülür ve okuma, çeviri ve kelime çalışmaları sayesinde eksiksiz  sınav hazırlığı yapılır.