İngilizce Derslerinde Sınıf Kuralları ile ortam yaratmak

YURT DIŞINA GİTMEK VE YÜKSEK EĞİTİM İÇİN İNGİLİZCE

İNGİLİZCENİN YURT DIŞI VE EĞİTİMDEKİ FAYDALARI

Yurtdışına gitmek için İngilizce eğitim alındığında İngilizcenin  sadece uluslararası bir dil değil, aynı zamanda dünya çapında kişiler arası iletişim için gerekli bir dildir. İngilizce öğrenmek, yaşamak için yemek yemek kadar önemlidir. İngilizce, öğrenci hayatı veya iş için herhangi bir alanda araştırma dilidir. İngilizce öğrenmek, okumak, konuşmak ve yazmak çok önemlidir. Bu önemli bir dildir çünkü dünyanın herhangi bir yerine gittiğimizde, denizaşırı insanların herhangi bir engel olmadan konuşup yazabildiği en yaygın dil İngilizcedir.

İngilizce’nin yüksek öğrenim için çok önemli olduğu doğrudur, çünkü bu dilin yardımıyla yeni teknolojilerin farkına varıyoruz, çünkü bugün maksimum ayrıntı yalnızca İngilizce dilinde mevcuttur. Bu nedenle, herkesin bu konuda eksiksiz bilgi sahibi olması bir zorunluluktur. Birisi yüksek öğrenim için gittiğinde İngilizce her yerde kullanılan en yaygın dildir, iyi İngilizce becerilerine sahip olmayan kişi yüksek öğrenimi tercih edemez. Günümüzde yayın evlerinin çoğu sadece yüksek öğrenim gören öğrenciler için İngilizce kitaplar yayınlamaktadır. Bu nedenle, her öğrencinin bunu öğrenmesi hayati önem taşımaktadır, çünkü bu olmadan daha yüksek bir seviyede çalışmak mümkün olmayacaktır. UNO ( BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KURULUŞU) İngilizceye resmi dil statüsü vermiştir. İngilizce orada olmasaydı, Hindistan’ın gelişimini göremezdik.İngilizce, Hint eğitim sisteminde önemli bir rol oynamaktadır. Teknoloji, tıp gibi farklı alanlarda kullanılan kelime ve terminoloji sadece İngilizce olduğu için İngilizce sayesinde her alanda başarı elde edilebilir. Okullaşmanın yanı sıra birçok rekabetçi sınav da İngilizce’nin önemini yansıtmaktadır. Bu sınavlar ile adayın dil yeterliliği değerlendirilir. İletişim becerilerini, kelime bilgisini ve telaffuzları test ederler. Bu nedenle, İngilizce’nin yüksek öğrenim için neden önemli olduğunu aşağıdaki noktalarla özetleyebiliriz:

  • Hemen hemen tüm kitaplar yalnızca İngilizce dilinde mevcuttur.
  • Öncü yayıncılık şirketlerinin çoğu İngilizce kitaplar yayınlamaktadır.
  • Tıp, Teknoloji Alanı vb. herhangi bir alandaki terminoloji ve kelime bilgisi yalnızca İngilizce olarak mevcuttur.
  • İngilizceye UNO tarafından resmi dil statüsü verilmiştir.
  • Yüksek öğrenim için tüm rekabetçi sınavlar yalnızca İngilizce dilindedir.
  • Yüksek öğrenim için yurt dışına seyahat etmek isteyen öğrenciler, İngilizce dilindeki rekabetçi sınavları geçmek zorundadır.

YURT DIŞINA GİTMEK İÇİN İNGİLİZCE:

Hepimiz yurt dışına çıkmadan önce pasaport kontrolü ve diğerleri gibi birçok formaliteden geçiyoruz ama bu formaliteler yurt dışına seyahat etmek için yeterli mi?

Eh, unuttuğumuz en önemli şey

İngilizce konuşup yazabilecek kadar yetenekli miyiz?

Yurt dışına çıkmak için hepimizin İngilizce dilinde iyi iletişim becerilerine sahip olması ilk ve en önemli şeydir. İngilizce, tüm dünyada yaygın olarak kabul edilen en yaygın dildir. İngilizce pek çok ülkede kullanıldığından, muhtemelen birçok seyahat durumunda iletişim kurmak için İngilizce kullanılır. Becerikli İngilizce öğrenmek ve konuşmak da bize güven verecektir. Herkesle özgürce iletişim kurmak daha kolay olurdu ve aslında kendimizi özgürce ifade ettiğimizde anlama kalitemizi artırır.

  • Tam bir İngilizce bilgisine sahipseniz aksamadan iletişim kurmak kolaydır.
  • İnsanlar iyi İngilizce iletişim becerileri ile yurt dışına çıkarken daha fazlasını keşfedebilir ve kültürleri hakkında daha fazla şey anlayabilirler.
  • İngilizceyi düzgün konuşmak öz güveni artırabilir.
  • Gittiğimiz ülkenin dilini bildiğimizde durum karmaşıklaşıyor.